| mrccatalin a întrebat:

La bac pentru profilul tehnologic se pot da limite remarcabile?

Răspuns Câştigător
| Tollo a răspuns:

Nu, sunt limite simple, eu cred ca vom primi ceva cu l'hospital

| mrccatalin explică (pentru Tollo):

Si eu zic asa pentru ca nu am intalnit in variante limite remarcabile insa nu se stie niciodata

| Tollo a răspuns (pentru mrccatalin):

Ms pentru funda, la romana sub 3 la ce te astepti?

| mrccatalin explică (pentru Tollo):

Poate vom scapa de poezie anul asta si vom primii opera epica dar e bine sa invatam toate operele. Apropo tu ai pregatit ceva din Titu Maiorescu sau Eugen Lovinescu?

| Tollo a răspuns (pentru mrccatalin):

Am citit cateva referate de la "dacia literara" si "junimea" dar nu cred ca vom primi asa ceva, eu ma bazez pe basm, comedie si bacovia, la sesiunea speciala a fost comedia poate ne pica si noua

| mrccatalin explică (pentru Tollo):

Lasa-mi id tau sa mai discutam cateva chestiuni

| Tollo a răspuns (pentru mrccatalin):

Al.ex24@yahoo.com
Sti sa trimiti mail? Sau descarc messenger?

| mrccatalin explică (pentru Tollo):

Poti sa vorbesti si fara sa il descarci de pe net numai sa intri pe cont

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se pot da subiecte care să conţină şi "limite remarcabile"!
http://www.e-formule.ro/wp-content/uploads/limite-remarcabile.htm

http://www.meditatiionline.ro/......abile.html

Şi acestea fac parte din Programa de BAC - vezi Programa la linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/......5_site.pdf

Toate cele bune.

| mrccatalin explică (pentru bursuc001):

Pai la M_tehnologic nu scrie la capitolul limite despre limite remarcabile

| bursuc001 a răspuns (pentru mrccatalin):

Ai de învăţat TOT ce ţine de limite ( toate formulele ), INCLUSIV "limitele remarcabile" sau cazurile de nedeterminare ( care apar foarte DES, aproape în orice subiect dat/propus )!
Doar n-ai vrea să vă treacă în Programă toate subcapitolaşele : atunci Programa ar fi de vreo 50 de pagini doar pentru Tehnologic sad

O zi frumoasă.

| mrccatalin explică (pentru bursuc001):

Am invatat tot si stiu si limitele remarcabile insa voiam sa stiu daca se dau sigur sa le mai aprofundez putin happy

Mersi de ajutor!

| bursuc001 a răspuns (pentru mrccatalin):

Cu plăcere happy

Succes!