| sweetlarysa a întrebat:

La ce credeti ca este mai bine sa dai teza la istorie sau geografie?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As alege geografia

| positivity a răspuns:

Eu în clasa a VIII-a am dat teză la istorie pentru că mi s-a părut mult mai ușoară decât geografia, și am luat 10.
Tu ar trebui să dai teză la disciplina la care te pricepi cel mai bine!

| MetalHead04 a răspuns:

La ce te pricepi mai bine.

| Ioonela a răspuns:

Pai depinde care dintre ele iti place mai mult. Eu in clasa a 8-a am dat teza la istorie big grin, acum tu alegi ce vrei si ce iti place happy

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Geografie,iti zic eu

| Snowfall a răspuns:

Depinde de profesorul de la fiecare materie, de ce vrei sa faci mai departe si de ce iti place.

| InnaArkane a răspuns:

La ce iti place sa inveti mai mult? Eu propun istoria deoarece este istoria tarii noastre(Romania) chestii ce cin de cultura generala, cum ar fi razboiul dintre romani si daci si alte chestii din astea pe cand la geografie, eu personal nici nu stiu unde se afla Tg-Jiu pe harta pentru ca nu imi place aceasta materie.Depinde si de profesori.Multa baftaaaaaa si sa iei un 10!

| alexutzaa09 a răspuns:

Geografia este cea mai buna optiune.Cat de greu sa fie sa inveti putina teorie despre tara ta sau despre alte tari.Istoria este mult mai complicata, cu ani, domnitori etc.

| LookAtMeNow a răspuns:

Depinde de ce iti place mai mult sau de ce vrei sa urmezi in continuare. Eu as alege istoria big grin