| TheWolfy a întrebat:

La examenul de clasa a VIII-a la matematica am adaugat acea linie de la simplificare si inca una atunci cand am redus (linie oblica). Se poate anula din aceasta cauza? va rog frumos sa-mi spuneti deoarece sunt foarte ingrijorat

Răspuns Câştigător
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

V-au spalat pe creier profesorii, sa mor eu. Puteai face oricate linii oblice, nu se anuleaza nimic! Profesorii mint cand zic ca se anuleaza, asa sunt instruiti! Nu mai credeti tot ce auziti. Am facut la taieturi onlice si azi, si la romana am taiat si am scris si peste... Facem pariu ca nu patesc nimic? laughing

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Si eu cand reduceam la expresii, la fractii... Ziceau supraveghetoarele ca se considera semn... da' de unde.

| BossAlcool007 a răspuns:

Un coleg a schimbat 5 foi de examen pentru ca a făcut nu știu ce tăieturi rolling on the floor)))))))))))

| AzAz a răspuns:

Si eu am facut la fel, nu cred ca se considera semn!