| xbugs a întrebat:

La facultatea de medicina din bucuresti, ce examene sau dat pentru admitere ( materia, ce parte din materia respectiva )

2 răspunsuri:
| xbugs explică:

Pai... ca sa devin medic de familie stii cam cati ani de facultate ar trebui sa fac? Sau la ce dau admitere?

| JoHerondale a răspuns:

Depinde la ce facultate si pe ce vrei, cum ar fi Medicina generala, Moase si asistenti medicali generalisti, Medicina Dentara : daca dai la Carol Davila, la Medicina Generala ai de invatat toata cartea de Biologie clasa a XI-a de Corint si de ales intre Chimie(Alcooli, Grasimi, Zaharide, Proteine si Amine) si Fizia(Termodinamica si Optica).