| AvalohAlyn a întrebat:

La facultatea de psihologie se da examen de admitere? Daca da, din ce?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu stiam ca nu se da, ci e concurs de dosare cel putin nu la universitatea unde am invatat eu. Eu am dat admitere la drept ( gramatica), dar de anul trecut nu se mai da admitere nici la drept ci se intra cu concurs de dosare ( 50% media la bac si 50% media anilor de liceu).
Cel mai bine e sa te interesezi la facultate, pe siteul universitatii sau la secretariatul facultatii, deorece politica universitatii si a facultatii difera, in special cele de stat si private.

1 răspuns:
| Inaid a răspuns:

Normal ca se da, la cea de stat din manualu de psiholoie de liceu si e destul de greu, concurenta mare (uite-te si tu pe site la ei http://fpse.unibuc.ro/......de-concurs ) si la facultatile particulare am inteles ca e mai simplu, chiar grila si intrebari ridicol de usoare.