| alexutza222 a întrebat:

La mine la liceu( sunt a 11a) se face un proiect european. Elevii participanti vor juca intr-o piesa de teatru si vor merge in una din tarile partenere(ne se stie inca care). Eu sunt pasionata de teatru, fac teatru de 3 ani.Ideea e ca eu vreau sa merg si ma lasa si parintii, insa la engleza stau prost de tot. Sa ma inscriu sau nu? Avand in vedere ca e o ocazie poate unica (deci vreau sa merg), dar nu ma descurc la engleza, plus ca am un accent asa cam evident. Ce sa fac?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Accentul nu contează - totul e să înveți rolul, fie și pe dinafară.
Du-te!
„in bocca al luppo!" it.wikipedia.org/wiki/In_bocca_al_lupo