| cocolinoalbastru a întrebat:

La stiinte sociale chiar daca nu e intensiv engleza tot dai teza din engleza?

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

La stiinte sociale dai teza la prima limba straina, in functie de ce ai facut pana acum.Aceasta poate fi engleza/franceza/germana etc.
O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti elevii trebuie sa completeze o fisa in care spun care au fost prima limba straina pe care au studiat-o si in funcite de aceea se da teza. Majoritatea decide. De obicei e engleza, dar se mai intampla sa fie si franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o cunostinta care e la acest profil, face engleza, da teza din engleza si bacul tot din engleza oral. Da nu conteaza daca ii intensiv sau nu! Funda?

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

La stiinte sociale dai obligatoriu teza la o limba straina(franceza sau engleza), romana, istorie(geografie), logica si argumentare (in clasa a 9 a, psihologie in clasa a 10 a, economie in clasa a 11 a si filosofie in clasa a 12 a).

| RoxanaRR a răspuns:

Da