| AvalohAlyn a întrebat:

Mai e utila si asa de benefica facultatea in Romania? Se merita sa mai stai inca ceva buni ani pe bancile facultatii,in Romania, ma refer.

5 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

Si dacă nu mai e utila aici devin in străinătate cevahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce faci in facultatea aia, ca daca o faci doar pentru diploma poti sa te stergi la fund cu ea, daca o faci ca sa inveti ceva atunci e alta treaba

| Danieladana964 a răspuns:

Depinde ce facultate faci. daca te duci de ex in agroturism, la taxa si nu inveti nimic, treci prin facultate ca lebada pe apa, te straduiesti degeaba. daca inveti si iti dai silinta sa merite, atunci MERITA. poti primi un post extraordinar de bun! mai faci si un Master si esti asigurat cu slujba buna!

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Eu zic ca da. Si daca faci medicina in Romania poti ajunge doctor de renume, si daca faci Dreptul in Romania poti ajunge Avocat de renume. Deci nu cred ca am scazut asa de mult ca tara.

| Plesu_Valeria_1995 a răspuns:

E foarte utila. exista studenti care au plecat din Romania in state...si a ajuns medic chirurg acolo.pot spune ca traieste foarte bine, acolo! Adevarul e ca a facut facultate in Bucuresti.dar eu cred ca orice student care isi doreste sa aiba viitorul pe care il viseaza face eforturi sa urmeze o facultate cat mai buna.....SE POATE!