| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a întrebat:

Mâine am proba orală ("barajul") la olipiada de engleză, în urma căruia se stabilește lotul pentru națională. Sfaturi? Nu neapărat de la cei cu experiență. Țin să menționez că am făcut exerciții pentru a mă pregăti, dar am emoții la speaking și nu știu ce dificultate va fi la listening (CAE și FCE combinat, dar nu știu exact cum)

1 răspuns:
| Diurpaneus a răspuns:

Daca e maine eu zic sa lasi totul deoparte, nu mai ce sa faci GATA, relaxeaza-te si culca-te devreme sa fii odihnita. E cel mai bun sfat crede-ma. Apropo cand adormi gandeste-te la ceva frumos, cum ar fi o gradina inflorita primavara. Bafta