| Laura112deea a întrebat:

Maine dam teza la matematica si profu' nostru ne da niste explicatii de nu intelegi nimic Ma uit acum pe caiet si nu inteleg nimic. Daca puteti va rog sa-mi dati niste explicatii? Dau funda happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foloseste manualul, explicatiile sunt foarte clare si suficient de detaliate sa intelegi. Lucreaza cu maxima atentie, scriind si demonstrand in paralel tot ce necesita demonstratie. Vei vedea ca este simplu, daca muncesti suficient.

| ProfDeMate a răspuns:

Desi este cam tarziu, spune-mi te rog ce anume nu intelegi. Eu sunt sigur ca tu intelegi foarte bine, numai ca iti scapa ceva. Spune-mi care este acel ceva care iti scapa si hai sa incercam sa il lamurim impreuna!
Spor la invatatura,
Prof De Mate

| Laura112deea explică (pentru ProfDeMate):

Multumesc. Nu prea inteleg chestia cu radicalii, nu inteleg deloc! Este o chestie cam complicata.

| ProfDeMate a răspuns:

Scrie-mi pe adresa de e-mail mate. didactic@yahoo.com
Astept mesajul tau,
Prof De Mate

| ProfDeMate a răspuns:

Adresa de e-mail este fara niciun spatiu. Spatiul a fost introdus de softul TPU. Te rog sa imi scrii ce nu merge in legatura cu radicalii, asa cum poti tu sa imi explici mai bine, da?
Astept mesajul tau,
Prof De Mate

| Laura112deea explică (pentru ProfDeMate):

De exemplu, 100:5. Imi da 20. Apoi, nu inteleg cu ce sa-l mai impart. Ca ne explica, si nu inteleg, ce numere mai trebuiesc impartite din 20. Si nu inteleg cum fac propozitia "...radical din...". Pentru mine e foarte neclar.
Nu am inteles din clasa. Astept raspunsul

| ProfDeMate a răspuns:

Softul TPU nu permite utilizare simbolurilor matematice. Pentru ca explicatiile sa fie inteligibile si sa nu contina erori, te rog sa imi scrii pe adresa de e-mail urmatoare:
mate. didactic@yahoo.com (adresa nu contine niciun spatiu)
Astept mesajul tau,
Prof De Mate