| lapadatgeorge a întrebat:

Mate-Info simplu sau intensiv info? Argumentati! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La intensiv ai 7 ore de infomatica pe saptamana, la simplu ai doar 2. Informatica e mai grea ca matematica, nu te gandi ca stati pe net si jucati counter-strike in retea la ora de informatica.

Nu iesi cu nimic in plus pentru ca si intensivul si simplu' poate lua un atestat in informatica la sfarsitul clasei a 12-a.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi ce vrei tu sa faci? vrei o cariera legata de IT atunci intensiv info, altfel nu va scopul

| lc13cm3 a răspuns:

?

| AndreYStaR a răspuns:

Intensiv info e pentru programare, doar asta inveti, te bazezi pe programare! La mate-info e programare pe matematica, gen a+b=suma... chesti din astea