| Z0ro333 a întrebat:

Media mea este 5, 99 pot intra la un liceu cu 6, 25 daca nu se ocupa toate locurile? Exista vreo sansa?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic sanse exista. practic locurile se vor ocupa cu siguranta. Daca nu ai nic o pila care sa te strecoare e destul de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Șanse sunt, mai ales dacă media rezultatelor de anul acesta este mai mică decât anul trecut, ceea ce duce la scăderea mediei de intrare la liceu pe un anumit profil. Poți pune, ești aproape de media 6, 25 dar totuși, ia ți o asigurare și pune foarte multe opțiuni, chiar dacă prima va fi la liceul care-l vrei tu, să nu rămâi pe dinafară.

| REJ a răspuns:

Depinde de liceu. Nu ai primit o broșura cu liceele din zona ta?

| Z0ro333 explică (pentru REJ):

Ba da

| REJ a răspuns (pentru Z0ro333):

Exista șanse. Încerca sa pui la liceul cu cele mai multe locuri. De exemplu, un coleg de-al meu a intrat cu 4 si ceva la liceu, profil mate-info. Nu este vorba de nicio pila. Sunt alese mediile in ordine descrescătoare.

| Z0ro333 explică:

A da si sunt licee care anul trecut nu s-au facut inscrieri. Poti intra si acolo?