| andreiboss8000 a întrebat:

Mi s-a scazut nota la purtare din cauza unui idiot.A aruncat cu cutia de lapte in mine si am inceput sa il bat.In caietul de disciplina deja a completat o pagina face cele mai multe prostii din clasa, era sa sparga si capate i-am dat pate pana a cazut l-a pamant majoritatea imi ziceau bravo.Dar a venit diriga si mi-a scazut 3 puncte l-a purtare cam la toti le-a fost scazuta nota din cauza idiotului acela.Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Vickyy a răspuns:

Singurul lucru pe care puteai sa-l faci era sa te duci la conducerea liceului impreuna cu diriginta si sa spui ce s-a intamplat. Prin forta nu rezolvi nimic, drept urmare ai media scazuta la purtare.Nu este de joaca cu aceasta medie, intrucat se tine cont si de ea, deci ai grija. Acum ti s-a scazut nota, nu mai ai ce sa faci. Pe viitor ai grija.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vickyy):

Unde se tine cont de ea? Cu ce te dezavantajeaza o nota scazuta la purtare?

| Vickyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cei care vor sa dea la Academia de politie de exemplu, sau la liceul militar si asa mai departe, se tine cont.Si plus ca si la unele facultati se uita pe tot dosarul...Stiu bine ce zic, asa ca da, te dezavantajeaza nota scazuta la purtare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vickyy):

Pentru Academia de politie si liceele militare trebuie să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media generală de minimum 8.00. La facultate nu intereseaza pe nimeni.
Singurul inconvenient ar fi ca-ti scade media generala cu 0, 00x.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te comporti ca un salbatec si tot tu esti victima? sa iti scada nota la purtare poate inveti sa te descursi si fara sa dai in oameni

| lucianos222 a răspuns:

Salut, in primul rand invata sa te comporti, nu reactiona violent orice ar fi. In cazul tau; baiatul respectiv "a dat cu cutia de lapte in tine" De ce nu l-ai "parat" la diriginta ta? Ma rog, legat de intrebarea ta : "Ce pot face?". Cerei iertare colegului tau, dar si dirigintei! Linguseste-te pe langa ea cum ca nu o sa mai faci asa ceva niciodata si ca o sa o respecti. Bafta si ai grija cu reactiile astea ca pot duce si la exmatriculare!winking