| Moƒo a întrebat:

Moƒo intreaba cu intrebarea nr. 2: Ce diferenta este intre un animal domestic si unul salbatic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalul domestic este...domestic,adica imblanzit.Animalul domestic are uneori rolul de "ajutor" al omului, produce hrana pentru om, sau este "prieten" al omului/animal de companie-de ex cainele este cosiderat "cel mai bun prieten al omului".
Animalele salbatice sunt adesea neamblanzite (traind in natura, libere, fara vreo interferare cu omul) si,(de aceea) pot reprezenta un pericol pentru om.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala domestic e sclavul tau... la ala salbatic esti tu sclavul lui

| Moƒo explică (pentru suntserios):

Hmm. esti pe aproape.

| Drimmero a răspuns:

Pe ala domestic il mananci tu, iar ala salbatic te mananca el pe tine!

| Moƒo explică (pentru Drimmero):

Nici pe departe un raspuns cum trebuie.

| Drimmero a răspuns (pentru Moƒo):

Sa inteleg ca nu cautai un raspuns logic.

| Moƒo explică (pentru Drimmero):

Cer un raspuns cum trebuie.

| Drimmero a răspuns (pentru Moƒo):

Nu stiu de am impresia ca aceasta intrebare s-ar fi potrivit pe ''Trivia si Amuzante''/

| Apocalipsa22 a răspuns:

Ala salbatic are tendinta sa te atace sau sa fuga de tine si cel domestic ti se supune.

| Moƒo explică (pentru Apocalipsa22):

Hmm. esti foarte putin aproape.

| Apocalipsa22 a răspuns (pentru Moƒo):

Da care-i rasounsu frate cas tare curios.

| Moƒo explică (pentru Apocalipsa22):

Tu intrebi sau eu? hahaha. mai incearca.

| Apocalipsa22 a răspuns (pentru Moƒo):

Pai daca ne jucam cal si rece aici inseamna ca sti si inca ceva te intreb si eu:Ce diferenta este intre un animal domestic si unul salbatic?
Acum esti nevoit sami razpunzi.

| Moƒo explică (pentru Apocalipsa22):

Imi dai tu funda? Hai sa nu umplem acest spatiu cu diferite subiecte ce nu sunt in legatura cu intrebarea.

| Moƒo explică:

Raspunde printr-o zicala populara si primesti funda.

| alexelufrunzescu a răspuns:

Cel domestic nu prea poate trăi fără om si celălalt poate, doar uneori cel domestic poate fără om

| alexelufrunzescu a răspuns:

Ceva cam așa