| Mayar a întrebat:

Pentru a intra la academia de politie din Bucuresti, trebuie ca media de la bac sa fie peste 7?
Au ei ceva regulament dar chiar nu am chef sa citesc ca e prea luuuuung! si trebuie sa ii zic rapid cuiva raspunsul. Mersi

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se ia in considerare media de la bacalaureat, se sustine examen de admitere. Media de la bacalaureat este un criteriu de departajare, pentru candidatii cu medii egale la examen.
O conditie obligatorie este cea privind media generala la purtare pe timpul liceului, aceasta trebuie sa fie de cel putin 8.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca dai la Academia de Politie, nu te mai bag in seama...

| Mayar explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu am cum sa dau la politiehee hee
O cunostinta da si m-a rugat sa ma uit pe site.ul de la academia de politie la regulament daca trebuie media de la bac peste 7. Dar are atatea pagini documentul! Ca e acus un roman. De aceea m.am gandit sa intreb aici, poate cumva, din greseala sau ne greseala stie careva.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu conteaza ce medie ai in examenul de bac, trebuie doar luat
Din cate stiu eu trebuie sa dai un examen de admitere.