| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a te înscrie la Academia Forțelor Aeriene trebuie să fii absolvent al unui liceu pe profil de matematică informatică?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa fii absolvent al unui liceu teoretic cu profil real ( mate-info sau stiinte ale naturii). Vezi probele de concurs la Academie :http://www.afahc.ro/ro/facultate/documente/probe_admitere_licenta.pdf

15 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Nu cred ca are legatura profilul liceului...da' daca nu e asa, sper sa nu ma injuribig grin

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Hai, măi, cum să te înjur?! Tocmai pe tine...laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' eu ce-am?laughing nu pot fi injurat... faci diferente ツ

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Da, fac diferențe. Tu faci parte din categoria userilor cu care mă înțeleg mai bine așa că nu aș putea să te înjur. De fapt, eu nu prea înjur dar dacă displac o persoană, prefer să nu arăt asta. Îmi place emoticonul. ツ

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

ツ Legat de intrebarea ta...nu vad de ce s-ar cere un anumit profil de liceu atat timp cat la Liceul Militar(unde am vrut eu sa ma duc) poti sa intri chiar daca ai fost la Uman etc etc etc si banuiesc ca si aici e la fel...dar cum ziceam, cel mai bine te interesezi si in alta parte(sau astepti raspunsuri pe aici, poate stie cineva sigur).

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Mi-a mai spus cineva asta de aceea am întrebat. O să mă mai interesez dar eu oricum îmi doream să merg pe un profil de matematică informatică (nu că aș știi dar profilul uman nu mă atrage deloc). Momentan, sunt foarte nehotărâtă.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Si iti doresti sa dai la Forte Aeriene? sau pur si simplu iesi si optiunea asta in considerare?

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Este printre principalele opțiuni în ceea ce privește viitoarea mea carieră. Oricum, mai e până să iau o decizie.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te sfatuiesc sa mergi pe IT, asta bineinteles daca te si atrage domeniul(dar inainte sa spui nu, sa ai in vedere ca sunt o gramada de ramuri ale IT-ului)

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Mulțumesc pentru sfat, o să mă gândesc serios la asta.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Nu știu de ce țin atât să am ultimul cuvânt sau, în cazul nostru, ultimul emoticon. Am putea continua dar am face chat pe-aici și am impresia că nu e tocmai în regulă.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu știu de ce țin atât să am ultimul cuvânt sau, în cazul nostru, ultimul emoticon." - Nu este cumva o forma de respect? adica gen sa nu-l lasi pe cel care ti-a raspuns...cu "raspunsul in soare" in cazul asta.(da stiu, aiurea expresierolling on the floor) ツ