| danyz a întrebat:

Pentru admitere la Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" din Bucuresti trebuie sa invat dupa un manual de clasa a XI a de anatomie de la Editura Corint. Intrebarea mea este: Ar trebui sa imi cumpar editia din 2006 sau una mai noua cum ar fi cea din 2008? Poate chiar una mai noua? Am auzit ca cea din 2006 are unele greseli care sunt corectate in urmatoarele editii, insa in metodologia de admitere ei spun de editia din 2006. Nu as vrea sa risc nici sa cumpar o editie care nu este in metodologia lor, dar nici sa iau una care are greseli. Daca exista studenti care au dat admiterea la Carol Davila as dori daca se poate sa ma ajutati. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Maria_Andreea_1995_PDax a răspuns:

Buna! Eu invat dupa ce din 2006 si este foarte buna, la inceput o sa fie greu pentru ca nu este chiar asa explicita, adica trebuie sa cauti o alta carte tip vechi, asta ca sa intelegi mai bine si sa nu uita de atlas nu prea poti face nimic fara el.Este destul de grea medicina! happy
Bafta!

| danyz explică (pentru Maria_Andreea_1995_PDax):

Multumesc! Tu ti-ai facut contul asta doar ca sa imi raspunzi mie? Daca da, este foarte dragut din partea ta. happy

| Maria_Andreea_1995_PDax a răspuns (pentru danyz):

Ma bucur ca am putut sa ajut! happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Tematica ( respectiv Manualele valabile ) la linkul oficial :
http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2014

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Este buna editia dupa care ai invatat sau inveti la liceu.

| Maria_Andreea_1995_PDax a răspuns:

Ma bucur ca am putut sa ajut!winking