| DarkieDark a întrebat:

Pentru admiterea la stiintele naturii se da vreo proba de aptitudine ceva? Dar la stiinte sociale? La ce profiluri se mai da probe de aptitudini?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probe de aptitudini se dau la liceele vocaționale!
Iar probe de limbă străină se dau la liceele care au specializări de "bilingv"!

Vezi alte detalii în "Broşura admiterii 2015" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Toate cele bune.

9 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Probabil pentru limbi straine.
La mate-info se dau aptitudini, la liceele sportive, de arta.thinking Si cam atat cred.

| DarkieDark explică (pentru Ineys):

La mate-info bilingv se dau, da.dar la simplu nu cred, nu?

| Ineys a răspuns (pentru DarkieDark):

La mate-info dai competente digitale. Pe calculator, la orice profil de mate-info, fie ca e el info-intensiv, mate-intensitv sau bilingv.

| DarkieDark explică (pentru Ineys):

Si competentele astea digiale fac parte din probele de aptitudini sau nu? adica astea se dau cand?

| Ineys a răspuns (pentru DarkieDark):

Da, fac parte din aptitudini. Sunt specific profilului mate-info.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nimic.
Se intra pe baza mediei de admitere.

| kyliejenner a răspuns:

La sport, arte etc se dau probe.

| DarkieDark explică (pentru kyliejenner):

Deci competentele digitale nu fac parte din probele de aptitudini?

| kyliejenner a răspuns (pentru DarkieDark):

Competentele digitale se dau la bac