| DODO2111111 a întrebat:

Pentru admiterea unui liceu cu profil sportiv-handbal (fete) care ar fii acele licee. Si cate licee pot pune? Se pot pune 3-4 licee?"Bucuresti" Multumesc anticipat. FUNDA.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În anul şcolar 2014-2015 a fost specializare de "Handbal fete" la :
* Colegiul Tehnic „Anghel Saligny"
* Colegiul Tehnic „Media"
* Liceul Tehnologic "Elie Radu".

Vezi detalii în Broşura Admiterii 2014 de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Pentru a putea să te înscrii la un liceu cu profil sportiv TREBUIE să dai probe vocaţionale/sportive în luna mai 2015!

Vezi detalii în Ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

Poţi să te înscrii la probele sportive la toate cele 3 licee; dar, dacă ai ghinionul să fie programate în aceeaşi zi ( cam de la aceeaşi oră ), NU te vei putea prezenta la toate :(

Spre exemplu, anul acesta la Colegiul Tehnic „Media" probele au fost în 28 mai 2014, ora 9.00 şi la Liceul Tehnologic "Elie Radu" probele au fost tot în 28 mai 2014, ora 8.00!

Toate cele bune.