| Temarry a întrebat:

Poate cineva sa imi raspunda la intrebarea : De exemplu eu nu o am asa bine cu matematica si fizica si vreau sa dau la filologie dar vreau sa devin medic dentist.Se poate sau trebuie sa dau pe Stinte ale Naturii?

Răspuns Câştigător
| Zøєy a răspuns:

Din cate stiu eu, conteaza mai mult facultatea, deci poti sa dai la medicina chiar daca ai fost la profil uman. Dar la științe ale naturii aprofundezi mai mult ceea ce o sa urmezeze sa faci pe viitor si o sa te ajute mai mult la facultate. Deci recomandat ar fi sa te duci la științele naturii pentru medicina.

| Temarry explică (pentru Zøєy):

Multumesc frumos pentru raspuns happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Totuşi, dacă doreşti să urmezi Medicina dentară, atunci este preferabil să faci un liceu cu specializarea de "Ştiinţe ale Naturii".

Toate cele bune.