| anonim_4396 a întrebat:

Prin cate tari trece Dunarea si care sunt astea?

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece pri 10 teri
Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica. Moldova, Slovacia, Roania, Ucraina, Serbia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tarile prin care trece Dunarea sunt:Germania, Austria, Slovocia, Ungaria, Croatia, Serbia, Bulgaria, Ucraina, Romania si Republica Moldova.
Capitalele prin care trece Dunarea sunt :Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari:Romania, Germania, Austria, Bulgaria, Croatia, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Ucraina, Serbia si prin 4 capitale:Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad. Sper ca te ajutahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunărea trece prin zece țări, aceste fiind Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, România, Republica Moldova, Bulgaria, Croația, Serbia, Ucraina.

| Carmen_Acatrinei_1990 a răspuns:

Prin 10 tari : Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Republica Moldova si Ucraina; si 4 capitale: Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad

| Fefelici a răspuns:

Buna! Dunarea trece prin 10 tari:Germania, Austria, slovacia, Ungaria, Croatia, serbia, Romania, moldova, ucraina, Bulgaria!

| Alexys29 a răspuns:

Dunarea trece prin Germania,Austria,Bulgaria,Ungaria,Republica Moldova,Serbia, Croatia, Ucraina si Romania. Dunerea trece prin 4 capitale:Bratislava,Budapesta, Viena, Belgrad

| MicuMiCcUuTtZzUu a răspuns:

Trece prin 10 tari si acestea sunt Austria,Bulgaria,Croatia,Germania,Ungaria,Romania,Ucraina, Slovacia, Rep. Moldova

| Bran_Ayab_1980 a răspuns:

Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia

| Lemmyca a răspuns:

Germania,Austria,Slovacia,Ungaria,Croatia,Serbia,Romania,Bulgaria,
Moldova,Ucraina

| Beea_3585 a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.