| Bogdanr22 a întrebat:

RASPUNDETI AL INTREBARI BANALE... si nu ESTE NIMENI CE SA-MI RASPUNDA SI MIE AL O INTREBARE ADEVARATA?

am nevoie de asistenta.

Salut.

Am facut scoala in Italia clasele V-VIII apoi avansand inca 3 ani finalizand cu 11 clase.

Se poate alege dupa clasa a VIII sa faci inca 3 ani sau 5 ani dupa cum se vrea, finalizand cu 11 clase sau cu 13 clase.

eu mam oprit la 11 clase.

As vrea sa stiu daca diploma mea este echivalenta cu diploma de bac din Romania deoarece as vrea sa dau la facultatea de educatie fizica si sport din iasi.Va multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci echivalarea studiilor si o sa afli. Aici: http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-Bacalaureat ai procedura si actele necesare.

| Idc12345 a răspuns:

Poate ca nu ne intereseaza intrebarile tale si d-asta nu raspundem...