| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

S-au marit bursele studentesti?! Daca da, cat sunt ele acum?

4 răspunsuri:
| mihamika99 a răspuns:

Salut
Primăria a majorat bursele olimpicilor care au obţinut premii la fazele naţionale de la 50 de lei, cât erau anul trecut, la 150 de lei. De această decizie vor beneficia 51 de elevi gălăţeni.
CL Galaţi va aloca şi burse de 25 de lei pe lună pentru 5.818 de elevi care au obţinut media generală 9, 00 şi nota 10 la purtare în anul şcolar anterior, 35 de lei pentru 268 de elevi care au obţinut media generală peste 9, 00. Tot 35 de lei vor fi şi bursele sociale, iar elevii premiaţi la etapele judeţene ale olimpiadelor vor primi 25 lei.

sper ca te-am ajutat:*
o zi buna

| mihamika99 a răspuns:

Începând cu luna mai s-au mărit bursele astfel:

- Bursa de performanţă – 632 RON/lună

- Bursa de merit – 460 RON/lună

- Bursa de studiu integrală – 345 RON/lună

- Bursa de parţială şi bursa ocazională (semestrială) – 276 RON/lună

- Bursa socială – 276 RON/lună

- Bursa de performanţă mediul rural – 632 RON/lună

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru mihamika99):

Esti sigura ca aceste burse sunt peste tot? sau doar intr-un oras? sau doar intr-o institutie?

| mihamika99 a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Scuza-ma daca nu te-a ajutat raspunsu meu dar eu asa am citit pe internet
si am vrut sa iti faci si tu o idee cam cat ar fi bursele