| PetrisorPetru a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere. Anul acesta voi da bacu,l si nu stiu ce sa aleg, dintre biologie si chimie.
Eu am ales chimia dar toti imi spun ca este greu si sa ma razgandesc si ca la bio se mai poate copia sopti si este mai usor
.La ce ma sfatuiti sa dau?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si de profa ta de la clasa. Daca tu te pricepi la chimie, sa faci probleme si chestii atunci da-i la chimie. La bio e de tocit. Si cum au zis si ceilalti, e mai usor de copiat. laughing

| Iunix a răspuns:

Depinde la ce materia ști mai bine. De exemplu eu aș alege biologia, pentru-că mi-a plăcut și am avut numai 10 pe linie ( nu exagerez ) cu o profesoară care ne preda câte 4 - 7 pagini la o singură lecție.

| Cosmin221999 a răspuns (pentru Iunix):

Wow! Si cat dura sa inveti tot de pe rost?

| Iunix a răspuns (pentru Cosmin221999):

Destul de mult. Dar diferența e că reții mult mai ușor ceva ce te interesează, ce îți place. Mie îmi plac animalele și când eram mic chiar voiam să mă fac doctor veterinar, așa că îmi era destul de ușor să învăț la biologie.

| Cosmin221999 a răspuns (pentru Iunix):

Asa este!

| Satango a răspuns:

Depinde pe ce materie te simţi mai stăpân. Nu te baza pe alţii, cu şoptitul etc. Eu ţi-aş propune biologia.

| Cosmin221999 a răspuns:

Salut.Eu sunt in clasa a 10-a, anul trecut profa de chimie ne-a sfatuit sa dam teza la biologie decat la chimie, fiindca la chimie este mai greu(parerea mea). Esti la profilul:Resurse si protectia mediului, nu? Caci si eu tot la profilul asta sunt!