| AndreiCristian865 a întrebat:

Sal, am terminat clasa 8 si nu stiu unde sa ma duc. Media de admitere mi-a iesit 8, 48 si nu stiu unde sa ma duc. Parintii vor sa ma duc la Pedagogic (Stefan Velovan, Craiova), dar eu nu vreau, ca, cred ca nu o sa ma descurc. In generala eram cam de mijloc, aveam note de 6, 7, 8. si nu stiu daca o sa fac fata. Eu as vrea sa ma duc la Arghezi dar ei nu ma lasa si vor la Pedagogic. Ce sa fac? O sa ma descurc? Este bine la liceul asta?
va rog, dati cat mai multe raspunsuriwinking

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Liceul Pedagogic este un liceu bun, dar tu nu vei face fata; chiar daca vei fi primit, va fi un chin pentru tine. Trist, dar adevarat. Este normal ca parintii sa-si doreasca ceea ce este mai bun pentru odrasla lor, dar de multe ori, din prea multa dragoste, ei nu mai sunt realisti. Este un moment in care tu esti mai realist decat ei.

| Edeline a răspuns:

Nu sunt din oras, dar sfatul meu este sa te duci unde vrei tu nu unde vor parintiiwinking

| cool1 a răspuns:

Far suparare plz, dar notele de 6, 7 si 8 sincer, eu nu le consider note bune, si media 8, 48 nici pe aproape,dar iti pot spune, deoarece eu sunt la un liceu pedagogic, dar din alt oras, ca ai putea oarecum sa te menti fara corijenta, dar nu cred ca e pentru tine.In orice caz, daca tu crezi ca pedagogia nu e pentru tine, eu zic sa le spui clar parintilor tai sa va ganditi impreuna la o alta obtiune.Ca doar nu iti pot ei contra dorintele si mai ales nivelul tau de cunostinte.Succes!

| AndreiCristian865 explică:

Nici eu nu vreau la pedagogic, dar ei vor. ei zic, ca daca mi-a iesit media de admitere 8, 48 sunt bun si o sa ma descurc. eu vreau la arghezi, am mai vorbit cu un baiat, el a intrat cu 7 si ceva si se descurca bine.