| PetrescuDaNNNieL99 a întrebat:

Sall! sunt in clasa 12, profil de stiinte ale naturii. big grin si nu stiu exact in ce consta proba orala la engleza si franceza (stiu ca am de ales una dintre ele), trebuie sa dau si proba scrisa daca sunt la acest profil? in rest sunt bine informata cu celelalte obiecte, dar nu stiu care ii treaba cu proba la lb straina.

Răspuns Câştigător
| andaandaanda12345 a răspuns:

Trebuie sa alegi franceza sau engleza. prima data vei da proba scrisa.in prima proba scrisa o sa ti se dea doua fise cu intrebari la care poti raspunde pe baza unui text audio.a doua proba scrisa este o fisa cu intrebari pe baza a doua fragmete de text, iar la subiectul 2 si 3 ai de facut o compunere, scrisoare mail etc. urmeaza proba orala unde o sa iti alegi o fisa unde o saai 3 intrebari, ti se va da 15 min de gandire inainte sa raspunzi la ele

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Azi mi s-a spus, eu sunt profil de chimie industriala, nu stiu la tine dar iti zic la mine. Alegi dintre engleza si franceza. Dai scris, sunt 3 subiecte. La oral sunt iar 3 subiecte, usor, mediu si avansat. Nu stiu sigur dar cred ca le dai pe toate in 2 ore.

| PetrescuDaNNNieL99 explică (pentru AtateaConditii):

Si ce mult le urasc eu sad

| AtateaConditii a răspuns (pentru PetrescuDaNNNieL99):

Oralele sau scrisele?