| florinrazvan a întrebat:

am terminat anul asta a 12 a am luat bacul nu m-am inscris la nicio facultatea am avut cateva probleme,la anul vreau sama inscriu la facultate,am cateva facultati care ma tenteaza,politehnica mecanica si mecatronica,medicina veterinara pentru ca am crescut la tara inconjurat de animale, fac de litere(profesor de romana) si inginer agronom(fac de agronomie) as vrea sa-mi spuneti cate ceva din fiecare,cum este ca profesor? dar cu agricultura am sanse? medicina veterinara este mai mult o pasiune(imi dau seama ca este foarte grea si nu orice papa lapte o face), dar si politehnica inginer mecanica si mecatronica ce fac cu fac asta? trebuie sa am talent la desenat? adica desene tehnice?(k sunt praf la desenat) se face mate, fizica este greu? in ce domeniu gasesc serviciu astept raspuns dau fundita!

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Pot sa iti zic ca in agricultura sansele de reusita sunt infime in viata. Cu medicina veterinara ai sanse mai mari sa prinzi post, insa tine cont si ca e o facultate grea si nici o meserie chiar placuta. Politehnica e ok daca iti place, la fel si mecanica.

3 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Din ceea ce ai spus tu, cu medicina castigi cel mai bine. Depinde ce iti place, nu asculta sfaturile altora, inscrie-te la facultatea care crezi ca o s-o faci cu drag. Gandeste-te daca dupa ce termini facultatea o sa iti placa meseria respectiva.

| florinrazvan explică (pentru frostxtq):

Mersi de raspuns

| frostxtq a răspuns (pentru florinrazvan):

Cu placere happy