| andrei9530 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la anul la o facultate si vreau sa imi spuneti cam ce facultate este mai usoara(material sa fie usoara si inclusive examenele). Vreau sa fac o facultate (orice facultate) dar va rog daca se poate facultatea pe care o recomandati sa nu aibe la baza :matematica sau chimie.

Răspuns Câştigător
| andrei9530 explică:

La 19 ani ar fi trebuit sa ai macar o inclinatie si o pasiune. Daca nu ai reusit sa te angajezi pe la dedeman, flanco etc... crezi ca daca faci o facultate brusc ai sa ai un loc de munca?

si da stiu multa lume, printre care si eu care au facut o facultate din pasiune si lucreaza in domeniu cu aceeasi pasiune. Cei pe care ii cunosc si au facut o facultate doar ca sa aiba o diploma si au pierdut 3 ani din viata si acum fac cu totul altceva

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Dragule, nu contează ce înveți. Câtă vreme nu îți va plăcea, ți se va părea foarte greu.
http://www.flu.ro/teste/psihologice/ce-profesie-ti-se-potriveste/#
Alegând profesia care te atrage, îți va plăcea și facultatea, pentru că vei fi motivat să înveți. Dacă însă vei face o facultate doar de dragul de a o face, nu vei practica meseria niciodată pentru că vei fi slab ca profesionist, și astfel pierzi câțiva ani din viață. Alege ceea ce ți se potrivește și devino cel mai bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te mai chinui cu facultatea daca o faci doar ca sa fie? crezi ca te ajuta la ceva diploma aia din final?

| neutrino a răspuns:

Stiinte politice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce stiu este ca facultatile de la Universitatea Spiru Haret din Bucuresti sunt usoare. Ai numai examene grila si mai toata lumea trece examenele. Multi dintre ei nici nu merg prea mult la ore pentru ca muncesc sau au alte probleme personale happy

Intra la ei pe site si cauta un profil ce ti-ar placea.

O zi placuta happy

| Deliiiia a răspuns:

Intereseaza-te de Comunicare si relatii publice, poate e pe gustul tau.

| andrei9530 explică:

Fratilor eu am 19 ani si nu am mai lucrat de unde sa stiu si de unde sa imi plaza o meserie? nu poti sa stii ce iti place pana nu incerci! Si inca un plus pentru cei care intreaba "ba da de ce faci facultate? sa mori de foame pe urma?''. Daca vreti sa ma credeti am cautat de munca peste tot de cand am terminat liceul! Am fost la urgent curier, la lidl, la dedeman, la flanco, in domeniul constructiilor si chiar si la o pescarie, dar peste tot acelasi raspuns "NU".
Acum sa imi spuneti si voi aca stiti pe cinea care are jobul mult visat?

| andrei9530 explică (pentru andrei9530):

La 19 ani ar fi trebuit sa ai macar o inclinatie si o pasiune. Daca nu ai reusit sa te angajezi pe la dedeman, flanco etc... crezi ca daca faci o facultate brusc ai sa ai un loc de munca?

si da stiu multa lume, printre care si eu care au facut o facultate din pasiune si lucreaza in domeniu cu aceeasi pasiune. Cei pe care ii cunosc si au facut o facultate doar ca sa aiba o diploma si au pierdut 3 ani din viata si acum fac cu totul altceva

| 7ronaldoRM a răspuns:

Sport ar fi o optiune buna
De la sport te duce si in multe excursii
mai traba doar sa iti placa sportu