| NoEat a întrebat:

Am dat bilingvul la limba engleza, si am luat 59 de puncte,credeti ca daca fac contestatie am sanse sa mai primesc un punct? Sunt din PH, Ploiesti.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De unde ştii că ai luat 5, 90 din moment ce NU s-au afişat ( încă ) rezultatele?
Rezultatele OFICIALE se afişează mâine, 1 iunie 2015!

"1 iunie 2015 - Afişarea rezultatelor la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă.
Depunerea contestaţiilor la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă, acolo unde metodologia permite acest lucru

2 iunie 2015 - Afişarea rezultatelor finale, după contestaţii, la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă." - SURSA :
http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Contestaţie se poate depune doar pentru proba SCRISĂ; la proba orală NU se admit Contestaţii!
Chiar dacă vei lua 5, 90 şi vei depune Contestaţie, NU prea ai şanse de a ţi se mări nota :(
Oricum, "încercarea moarte n-are!" :)

Toate cele bune.