| Razvan25554 a întrebat:

Am o intrebare : Am un abonament telekom, mai are 1 an pana sa expire si dupa cum stiti sunt abonamentele astea noi si as vrea sa mi-l schimb, as putea sal anulez pe cel vechi si sa-mi pun un pachet de servici nou? (daca nu ati inteles spuneti si ma voi formula altfel) Funda! :3

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa schimbi anonamentul daca valoarea celui nou este mai mare decat cel actual, cam asta e politica operatorilor de telefonie.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi "anula"/rezilia Contractul decât atunci când expiră!
În caz contrar, va TREBUI să plăteşti PENALITĂŢI de reziliere = contravaloarea abonamentului pe lunile rămase.

Vezi detalii în Contractul pe care-l ai, secţiunea "Rezilierea Contractului"!

Toate cele bune.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Salut! Dupa ce vei termina perioada contractuala da vei putea sa in schimbi in unul nou sau chiar o oferta mai buna facuta de cei de la Telekom. Pana nu se va termina acest an in care mai ai contract nu il poti schimba

| Razvan25554 explică:

Imi poate raspunde cineva va rog!?