| Petrescu_Florian_1997 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei de la liceu si care fac TIC:
Spune-ti-mi si mie va rog cum este treaba cu programele Office, adica in ce an facem X office, in ce an facem Y office, etc.
Am terminat a 9-a si am facut Word, ce urmeaza in a 10-a, a 11-a si a 12-a?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Clasa a 9a : Word, PowerPoint (daca n-ai facut, faci in alt an).
Clasa a 10a : Excel tot anul', dar si putin HTML.

Eu nu mai fac din clasa a 11a ca sunt la mate-info, dar vei mai face Acces.

| Zaygon a răspuns:

O sa mai faci Excel, Powerpoint si Acces.

Daca esti la mate info mai faci doar in clasa a 10-a tic.

Si apropo, la bac la competentele digitale, pe langa html si windows o sa ai subiect de word, excel, powerpoint si acces.