| ESA1899 a întrebat:

Am o mica intrebare! Sunt la profil servicii (Economic) si fac Matematica M2, iar informatica deloc. Eu, cred ca o sa ma duc mai departe pe Informatica. Sunt in clasa a 9-a si incep sa o invat. O sa iau si ore daca o sa pot. Intrebarea mea e ca daca fac m2 matematica o sa ma descurc la informatica? Iar la mate info intesiv engleza ce m faci si cate ore de info faci in fiecare an? Multumesc anicipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La informatica o sa te descurci cu m2, insa daca vrei sa faci o facultate de profil vei avea nevoie neaparat de M1 care se face doar la profilele mate-info

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Daca te descurci la informatica, trebuie sa lucrezi si la matematica. Adica inca se va face matematica si la facultate, analiza matematica.

La mate-info intensiv engleza se fac 4 ore de mate in fiecare an, in clasele IX-X faci o ora de info, in clasele XI-XII faci 4 ore de info.

| ESA1899 explică:

Facultate de profil fiind? Eu vreau sa ma duc pe Informatica facultatea din Cluj sau Bucuresti. Deci, o sa ma descurc cu m2, nu? Informatica 9-12 o sa o invat acasa si iau si ore daca se poate.