| VeleaCostel a întrebat:

Am o problema si as vrea, daca se poate, sa o pot rezolva aici. Eu sunt la un liceu teoretic, dintr-o comuna din Galati. As vrea sa ma transfer la un liceu din Galati dar e trecut de vacanta intersemestriala, iar mama mea este plecata la munca in Italia tot anul, numai de paste este acasa.
Intrebarea mea este: pot sa fac dosarul de transfer la liceul la care vreau sa ma mut, dar sa nu plec in zilele urmatoare, pentru ca mai sunt 2 luni de scoala si as fi in urma rau cu materia noului liceu, ci as vrea sa vin la liceu de la inceputul clasei a 10a (eu sunt in clasa a 9a). Se poate?
Multumesc.

1 răspuns:
| Marina92 a răspuns:

Eu zic sa incerci. Du-te la liceul la care esti acum si intreaba la secretariat daca se poate. Ei stiu mai bine.