| Mike_John_1989 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare cum imi recomandati sa invat engleza? scris+vorbit, sunt bune acele cd-uri de pe diferite siteuri? le-a incercat cineva? sunt si alte posibilitati? pe o scara de la 1-10 in stapanirea limbii engleze sunt situat pe la 2 happy doresc sa stiu cum pot invata engleza intr un an de zile cine ma ajuta dau funda big grin

4 răspunsuri:
| NoOneCanStopDeth a răspuns:

Prin anii 80 se spunea ca cea mai buna metoda, de a invata limba engleza, erau jocurile video.
Crede-ma, daca iti plac jocurile video ai ce invata.
Nu-mi da funda, nu ma aflu aici pentru suveniruri.
No One Can Stop Deth nick-ul meu provine din jocul Diablo 3

| Radu284 a răspuns (pentru NoOneCanStopDeth):

WTF jocuri video erau prin 80? Cele care erau erau destul de simpliste, nu aveai ce engleza sa inveti din ele.

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru Radu284):

Erau sloganurile, pentru promovarea lor.