| Cosma0499 a întrebat:

Salut.
Am trecut de examenul de a 8-a si de scurta vacanta de vara, si am trecut in a 9-a,la un liceu de renume.Din acest punct,am inceput sa ma gandesc ce vreau in viata,am vorbit cu ai mei,si as vrea sa merg pe SRI.
Poate cineva,va rog frumos, sa imi spuna si mie ce trebuie sa invat (mai exact stiinta respectiva si cu clasa care este necasara... Ex: Fizica de a 10-a)
Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Pt SRI trebuie limba romana, limba straina, educatie fizica insa ai grija la sanatate fiindca daca ai anumite boli nu poti merge la ei (boli de plamani, de inima, oftalmologice). Mai multe poti vedea pe site-ul de la SRI. Numai bine!