| Valentin122 a întrebat:

Salut.
Am un aparat (wirlles) cu 2 antene.
Lam bagat in priza si i-am pun mufa de la internet.
Acum pot sa ma conectez la internet cu orice aparat.
Dar, cum sa ma conectez la wifi si pe pc?
Adica sa am si pe pc internet wifi.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| XGameRR96 a răspuns:

Ar fi mai simplu sa tragi alt cablu de net din router in pc...dar daca vrei neaparat prin wifi sunt niste placi de retea pentru pc care prind wifi : http://www.emag.ro/......EB2BTBBBM/

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a avea internet wireless si pe pc ai nevoie de un adaptor wireless, arata ca un stick si costa cca 30 lei, il gasesti in magazinele de calculatoare.

| Valentin122 explică:

Pai vreau oricum, numai sa am net, ca daca bag cablul direct in pc nu merge netul nu stiu ce are, am o mufa cu doua capete care se conecteaza calculatorul cu pc-ul dar am pus dar nu se intampla nimic