| Georgeboss1999 a întrebat:

Salut anul ancesta termin clasa a 8 a si nu mam hotarat in privinta liceului. Liceul is stiu la care vreau sa ma duc si la ce profil dar nu stiu daca sa ma duc la profesionala sau la liceu voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Eu zic sa te duci la scoala profesionala. Alege un profil care sa te califice intr-o meserie cu care ai sanse sa gasesti un loc de munca, eventual bine platit, si apoi poti face si liceul. Si academia si masteratul etc... dar deocamdata, cred ca e mai bine sa inveti o meserie.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste despre avantajele scolii profesionale :http://ziarullumina.ro/......ofesionale

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand să faci LICEUL, nu Şcoală Profesională!

Vezi detalii despre Şcoala Profesională în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ul-funda/

Vezi alte detalii în Ordinul MEN nr. 4432/29.08.2014 ( privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în învăţământul liceal și profesional de stat pentru anul şcolar 2015-2016 ) de la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

Toate cele bune.

| Adanos a răspuns:

Mai bine la liceu, du-te la unu la care nu se face mate, si fa cumva sa iei bacul, iar dupa te descurci.

| Spiru_Adrian_1979 a răspuns:

Daca esti destept, sigur pe tine nu te panichezi in timpul unei teze sau ceva eu iti zic sa te duci la profesionala daca nu crezi ca esti pregatit pentru presiune la liceu. Sper ca te-am ajutat

| Spiru_Adrian_1979 a răspuns:

Tu decizi, e viitorul tau. Succes!

| Spiru_Adrian_1979 a răspuns:

Daca esti destept, sigur pe tine, indraznet si daca nu te panichezi iti zic la profesionala, daca nu esti sigur si nu vrei presiune la liceu. Tu decizi. E viitorul tau. Succes!