| Geici7474 a întrebat:

Ar putea cineva sa imi spuna ce ar trebui sa lucrez in plus pentru olimpiada de biologie clasa a Xa? De unde as putea gasi exercitii pe care sa le rezolv? Lucrez deja modele de olimpiada, dar mi-ar fi mai simplu daca as avea un manual cu exercitii. Cei care ati fost la olimpiada deja, ati vrea sa imi oferiti si mie niste materiale de lucruhappy?

3 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

"Olimpiada de biologie clasele IX-XII subiecte și bareme 2009-2012- faza pe sector" și "olimpiada de biologie clasele IX-X subiecte și bareme 2010-2013-faza județeană și națională" sunt de la DPH (didactica publishing house). Deși sunt cam vechi de pe ele am lucrat in clasa a IXa. Poți gasi și pe net modele din anii trecuți. Manualul de pe care învăț este unul simplu de biologie de clasa a X-a, Ene, Sandu și Gămăneci. Cuprinde tot ce ai nevoie.
Atașez niște subiecte și bareme online pentru faza locală și cea județeana:

https://www.olimpiade.ro/disciplina/biologie

| Claudiugg a răspuns:

Ne-a povestit o poveste de aventură foarte interesantă.

| Geici7474 explică (pentru Claudiugg):

Si ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea? Eu intreb de mere si tu imi spui de pere...