| Kappa2000 a întrebat:

As vrea daca se poate sa imi spuna cineva cum sa invat engleza, cu ce sa incep sa invat. Daca se poate sa imi spuneti cum ati invatat voi engleza.Va multumesc anticipat! Dau Funda celui care m-a ajutat.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Iti iei o carte speciala pentru invatat engleza, de exemplu Engleza fara profesor si rezolvi toata treaba.Sunt carti de invatat engleza, unele contin si cd-uri ajutatoare cu pronuntia orala.Eu am o asemenea carte si e complexa, te invata tot ce trebuie sa stii dar trebuie sa te tiii de ea. Engleza fara Profesor de Emilia Neculai.Are si cd cu pronuntie.Te va ajuta sigur.Succez

| Avram_Cristina_Bella_1986 a răspuns:

Fara profesor, este greu. Dar vezi ca pe youtube sunt sute de video-uri "cum sa inveti engleza"

| Kappa2000 explică (pentru Avram_Cristina_Bella_1986):

Eu am fost la profesoara 6 ani dar nu am invatat nimic, nu stiu cum c altii intr-un an daca se duc la profesoara invata de 10 ori mai multe decat am invatat eu in 6 ani.Am dat o gramada de bani la profesoara si degeaba.

| Bettyke a răspuns:

Păi eu una am învățat singură iar prima mea sursă din care am învățat a fost o carte achiziționată de pe net care se numeșe Engleza Fără Profesor care pe mine m-a costat 45 de lei cu transport..este o carte extrem de bună si vine insoțit de un CD pe care il poți porni si poți invața ușor.(ps:ce vorbeștete acel om in CD este și in carte) Sper că ți-am fost de folos!winking