| rafe a întrebat:

As vrea sa stiu daca in clasa a9a pe profil de stiinte ale naturii se face chimie organica sau tot anorganica?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Tocmai ce am terminat o clasa de stiinte ale naturii. Iti spun sigur ca vei face chimie anorganica. Din a XI-a, dupa cum ti s-a mai zis, vei incepe cu organica. BAC-ul il vei da, daca vei alege chimia, din organica. In orice caz, pot sa-ti spun ca sunt grele amandoua. Eu nu intelegeam nimic.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi şi Programa ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/......20IX-a.pdf

Toate cele bune!

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Chimie anorganica

| Anaadgm a răspuns:

Anorganica

| andreeamaria97 a răspuns:

Anorganică. Din a XI-a începi chimia organică.