| Nicu_Paul_1962 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa ma inscriu la liceu fara fisa medicala care am primit-o din scoala generala.( Am pierdut-o sad )
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi înscrie fără acea Fişă medicală :(

Trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

"DOCUMENTELE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL LICEAL ŞI PROFESIONAL SPECIAL:
1) cerere de înscriere;
2) hotărâre de încadrare într-o categorie de handicap, eliberată de Comisia de Protecţia Copilului;
3) fişa privind traseul educaţional, eliberată de şcoala de provenienţă;
4) foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
5) fişa psihopedagogică
6) fişa medicală sintetică, în copie xerox
7) copie după certificat de naștere/carte de identitate a candidatului
8) copie după actele de identitate ale părinților/aparținătorilor legali" - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 36/38 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

| Nicu_Paul_1962 explică (pentru bursuc001):

Mersi mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru Nicu_Paul_1962):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

3 răspunsuri:
| Dianna21 a răspuns:

Mergi la spital pentru un control ca sa primesti alta fisa medicala. Pentru inscriere la un liceu ai nevoie de toate fisele.