| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Salut, as vrea sa știu ce orar au cei de la stiinte sociale pe tot parcursul liceului ( clasa a 9, 10, 11, 12). Funda

Răspuns Câştigător
| SimonaSimona01 a răspuns:

Materiile la care dai teza sunt istorie, romana, engleza si stiinte socioumane ( in clasa a 9 a dai la logica, a 10 dai la psihilogie, a 11 dai la economie si a 12 a dai la filozofie).
Din clasa a 10 nu mai faci fizica, chimie, biologie insa se inmultesc orele la materiile de baza. O sa faci mai multa istorie, engleza, romana etc.Acum sunt in clasa a 11 si am asa : 6 ore de romana cu tot cu optional, 4 ore de engleza, 2 ore de mate, 4 de istorie cu tot cu optional, 2 de geografie, 3 de economie si una de sociologie, 2 de franceza, 1 ora de desen, sport si religie, 2 de tic si cam atat.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| alex200001111111444 a răspuns:

Pai ai ore de romana, istorie, geografie, Logică, 2 de mate, 1 muzica, 1 desen, religie, 2 sau 3 de sport...1 chimie, una fizica, etc....clasele 9 si 10…! cls 11 si 12 ai multe opționale!