| mariadragos199800 a întrebat:

Ca sa devin invatator trebuie numai decat sa intru la profilul pedagogic. Ma gandesc ca ma axez pe stiinte sociale dupa sa merg la Facultatea de litere. Intrebarea mea este:pot sa ajung invatator fara profilul pedagogic?

Răspuns Câştigător
| natalia23 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu poti sa te faci invatator fara sa te duci la pedagogic dar avantajul acestui profil e ca dupa ce termini liceul primesti un certificat cu care te poti angaja fara sa trebuiasca sa ai fcultatea terminta.Asa poti sa ai si un serviciu si poti sa-ti continui si studiile.
Dar daca nu faci cest profil dupa facultate trebuie sa faci un modul pedagogic si dupa ce il termini dai un atestat si apoi poti preda.
Oricum nu sunt foarte sigura de asta asa ca mai bine ai intreba intr-ul loc mi sigur.