| Nikolaus a întrebat:

Cate ore de fizica, chimie, biologie, matematica si romana se fac in clasa a 10-a la profilul stiinte ale naturii?

Raspundeti doar daca stiti exact, va rogwinking. Sunt destul de sigur ca nu difera de la liceu la liceu, doar profilul e acelasi pana la urma in toata tara happy.

Multumeschee hee.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| Nikolaus explică (pentru bursuc001):

Waw, raspuns mai bun de-atat nici nu puteam cere.

Oricum, din ce-am citit acolo, a reiesit orarul din clasa a 9-a. Exact ce-i acolo am avut intr-a 9-a.
Acum intervine problema... Eu sunt la bilingv franceza. Am avut 5 ore de franceza + 1 ora de optional franceza intr-a 9-a fara dirigentie. Ma gandesc, intr-a 10-a o sa faca diferenta treaba asta? Acolo zice 2 ore de limbi straine dar eu am 2 ore de engleza si 5 de franceza, probabil chiar mai multe dintr-a 10-a! O sa mai fie 2 ore de sport cum zice acolo sau? Adica intrebarea este daca bilingvul schimba vreo ceva in clasa a 10-a, te-ai prins tuwinking.

| bursuc001 a răspuns (pentru Nikolaus):

Mda, faptul că eşti la "bilingv Franceză" mai ADAUGĂ nişte ore de Limba Franceză laughing

În Planul cadru sunt 2 ore de Limba moderna 1 + o oră de Limba moderna 2; deci, în total, sunt 3 ore săptămânal.
Iar în cazul tău, se vor face cu 2-5 ore în PLUS la Limba Franceză ( deoarece eşti la bilingv ) - în funcţie de criteriile specifice ale liceului ( nr de ore "suplimentare" diferă de la liceu la liceu )...
La Educaţie fizică probabil că veţi rămâne cu 1 oră/săptămână.

O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| lalala8 a răspuns:

Faci doua ore de fizica, doua de chimie, doua de bio, trei de mate si trei de romana