| Chris2014 a întrebat:

Salut, daca vreau sa dau bac-ul in alt liceu fata de cel anterior ce trebuie sa fac?(ex. la un liceu privat)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cum adică, să dai BAC-ul "în alt liceu"?

NU poţi să-ţi alegi la ce liceu vrei tu să dai BAC-ul!
Dai examenele DOAR la liceul pe care l-ai absolvit ( sau în Centrul unde sunt repartizaţi aceşti elevi )!

Toate cele bune.

| thezbx a răspuns:

Sa dai bac-ul altundeva? nu cred ca se poate asa ceva, numa daca ai facut clasele 9-12 sau a12-a intr-un liceu privat, poti sa dai bac-ul acolo, alfel il dai in liceul in care ai fost sau daca nu e centru de examinare, in centrul de examinare in care a fost atribuit liceul tau.