| VladGH a întrebat:

Salut dragi cititori, cine a citit cartea lui Francois Rabelais cu titlul Gargantua si Pantagruel, pentru mine a fost o adevarata comedie aceasta carte. Imi puteti propune ceva carti tot asa de comice? Va rog mult. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DiCaprio66 a răspuns:

Pot sa-ti mai dau sa incerci, daca nu ai facut-o deja, dar nu sunt ceva '' funny '', sunt doar niste titluri bune de carti sper sa te ajute : Zece negri mititei Crima din Orient Express. Imparatul mustelor. Daca vrei titluri '' intelectuale '' : Carte de Nobel -Sorgul rosu - Mo Yan. Manuscrisul gasit la Accra - Paulo Coelho. Cheia - Simon Toyne. Toate titlurile de mai sus, sunt niste opere exceptionale. Merita citite. I'm a big fan of books. See you. I hope I helped. Good Luck!

7 răspunsuri:
| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Comedie? Chiar asa? Am citit-o si eu dar nu am privit-o din aceasta prisma.
Oricum, Tom Sawer si Morcoveata ai incercat?

| VladGH explică (pentru UnunderstoodArtistHere):

Pentru mine a fost o comedie adevarata. Multumesc de indrumare.

| VladGH explică (pentru UnunderstoodArtistHere):

Ah, nu am citit Tom Sawer si Morcoveata.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru VladGH):

Atunci incearca

| DiCaprio66 a răspuns:

Salut Vlad. Am citit-o si pot sa spun ca a fost extraordinara, nu mai puteam lasa cartea din mana

| VladGH explică (pentru DiCaprio66):

Da, m-am distrat foarte mult cu cartea aia. Multumesc pentru sfaturi, o sa le citesc pe rind, dupa posibilitate.winking

| DiCaprio66 a răspuns (pentru VladGH):

Ok Vlad. Bafta la citit, daca mai apar intrebari nu ezita sa ma intrebi. happy