| Bella1love a întrebat:

In excursia olimpicilor merg doar cei care au luat premiu la olimpiada (premiul 1, 2 sau 3, mentiune, premiu special) sau si cei care s-au calificat la etapa judeteana si se prezinta? Funda ^_^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi dau seama ce prea spui. Olimpicii de anul trecut sau cum?
Eu stiu ca cine trece de judeteana pleaca la nationala cateva zile intr-o parte a tari.
Pentru mate este la Iasi, daca te intereseaza.
Acum un an, la chimie, tot la Iasi am mers.

| Bella1love explică (pentru anonim_4396):

Eu ma refer in general... Si nu cine trece de judeteana, cine trece de locala si merge la judeteana. Nu stii ca se face excursia olimpicilor? Niste colege de ale mele au fost anul trecut si nu au participat la nationala, ci doar la judeteana si au mers, dar au luat si mentiuni...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella1love):

Aa... Si excursia asta este fiindca au luat premii la judeteana?
Nu stiam. Eu treceam mai departe si ma duceam la nationala. Pana acum, am fost doar la chimie si nu s-au facut astfel de excursii, sau poate nu am fost eu informata.

| Bella1love explică (pentru anonim_4396):

Anul trecut au stat doar vreo 3-4 zile dar i-au dus in Praga! Si probabil ca intra in excursia olimpicilor doar cei care iau premiu sau mentiune, ar fi culmea sa mearga chiar toti care au fost la judeteana. Peste ce punctaj se ia mentiune sau premiu special? o.O

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella1love):

Cred ca depinde si de zona in care stau.
Pai. ce materie?
La mate punctajul maxim este 28 de puncte( daca esti la liceu), iar la chimie dai 2 probe - practica ( laborator) si teoretica.
La franceza este pana la 100 sau 120 de puncte nu mai stiu sigur.
Cei ce au primele 6 punctaje in ordine descrescatoare vor primii premii si mentiuni.