| 21434325124523 a întrebat:

Salut
la ce materi se da bacalaureatul la profilul matematica-informatica?
si inca ceva daca se dau probe scrise si orale as mai vreau sa stiu si asta
mersi

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Matematică-informatică" dai BAC/examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Toate cele bune.

| Eduard619 a răspuns:

Romana-Mate-Fizica/Chimie/Info/Biologie.

| xLittleKidd a răspuns:

La profilul matematica-informatica se da bacalaureatul la romana, la mate si ai de ales intre: biologie, chimie, fizica sa informatica.
Probele orale se dau la romana si la engleza sau franceza (depinde ce alegi). Si trebuie sa dai si competentele digitale.

| Advinul a răspuns:

La romana, mate, informatica si trebuie sa alegi dintre chimie, fizica si biologie.acred ca se da proba orala doar la romana.

| Advinul a răspuns:

La romana, mate, informatica si trebuie sa alegi intre chimie, fizica si biologie.cred xa se da doar la romana proba orala.