| fotbalistu555 a întrebat:

Salut lume, examenul de corigenta pentru matematica a fost pe 2 septembrie si eu ca prostul am crezut ca e pe 7, asa mi-a intrat mie in cap,pot sa-l mai dau sau sa mai fac ceva? ajutor pls,

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu se mai poate face nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Adio! Repeti anul.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa faci o sesizare la secretariat si sa vezi daca se mai poate face ceva. eventual sa vorbesti direct cu directorul.
O zi bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai poţi susţine examenul de corigenţă deoarece s-a ÎNCHEIAT sesiunea de corigenţe!

Toate cele bune!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite cum trebuie să faci! Ori depui o cerere la secretariat, prin care soliciți un nou examen de corigență, ori îl cauți pe profesorul respectiv și vorbești cu el. Îl rogi, vezi tu cum faci, trebuie să îți găsești cuvintele. Iar atunci, e doar o înțelegere între tine și el, nu mai trebuie să depui cerere la secretariat. De asemenea, poți vorbi cu directorul școlii, în cazul în care NU îl găsești pe profesor. Îi spui că ai avut o problemă personală, legată de familie, iar atunci va înțelege. Dar, în niciun caz să nu îi spui că ai uitat (ori, nu ai știut) data examenului, fiindcă te va crede ori mincinos, ori total dezinteresat. Țin să menționez că data examenului de corigență s-a afișat cu o lună înainte la afișierul școlii.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele tau, sa vorbeasca cu profesorul repectiv, poate mai ai o sansa!

| Eastwood a răspuns:

Nu se mai poate, doar nu crezi ca profesorul mai bine odata de acasa pentru tine. Vorbeste cu dirigintele, cine stie.

| Eastwood a răspuns:

Nu se mai poate, doar nu crezi ca profesorul mai vine odata de acasa pentru tine. Vorbeste cu dirigintele, cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu se da de 2 ori examenul de corigenta din toamna pentru cei care nu l-au luat din prima.mergi cu cineva mai mare sa vorbeasca si sa faca tot posibilul. in caz ca ai pierdut si cea de a doua data o sa ai nevoie de niste verzisori.