| Danciu_Iustin_1994 a întrebat:

Salut, ma numesc Iustin si am o intrebare. Ce probe dai pentru profilul de politehnica am cautat pe google si nu mi-a dat nimic. Multumess

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Intrebarea ta nu este clara/explicita pentru a primi un raspuns!
Banuiesc ca doresti sa aflii probele concursului de admitere la o facultate de inginerie din cadrul unei universitati cu profil tehnic din Romania--- daca da, precizeaza facultatea si localitatea ( Bucuresti, Iasi, Cluj, Timisoara, Craiova etc.) De exemplu:
*la Universitatea "Politehnica" -Bucuresti, admiterea la facultatile componente se face pe baza a doua probe scrise--- vezi in ghid :http://www.upb.ro/......at_V02.pdf
* la Universitatea Tehnica -Cluj, cu exceptia facultatii de automatia si calculatoare si a facultatii de arhitectura, la celelalte facultati din componenta admiterea se face pe baza de dosar ( adica, conteaza doar media generala a examenului de bacalaureat).